Z sanktuarium w Miedniewicach droga przechodzi nad autostradą A2 i dalej przez wioskę Nowa Wieś (obok stadniny koni). Kieruje się na południowy zachód i wchodzi na teren Puszczy Bolimowskiej. Tu prowadzi przez lasy mieszane, piaszczystymi lub bagnistymi drogami leśnymi i wraz ze ścieżką dydaktyczną dochodzi do pomnika żołnierzy niemieckich poległych w I i II wojnie światowej. Na tym terenie w 1915 r. Niemcy chlorem zatruli kilkanaście tysięcy Rosjan, ale i swoich żołnierzy. Następnie Droga św. Jakuba dociera do wsi Joachimów-Mogiły, terenu walk czasie powstania styczniowego, a potem skręca na południe i przechodzi przez najpiękniejszy fragment drogi – meandry rzeki Rawki. Następnie mija puszczańską osadę Budy Grabskie. Asfaltową drogą dochodzi do drogi nr 705, po czym kieruje się na zachód chodnikiem wzdłuż tej drogi albo ciesząc nas starym Traktem Łowickim przez lasy dociera do Skierniewic.

Tipp des Autors

Pielgrzymi na rowerach mogą jechać znakowaną drogą ciesząc się z pokonywania leśnych ścieżek lub nieco krótszą drogą przez Kamionkę, Popielarnię i Bartniki do Skierniewic. W żywność należy zaopatrzyć się w sklepie w Miedniewicach. W Budach Grabskich jest restauracja jednak czynna tylko w okresie letnim.

Orte entlang des Weges

Miedniewice – Nowa Wieś – Joachimów-Mogiły – Budy Grabskie – Skierniewice

Dieser Download ist kostenlos
GPS-Tracks, Informationen und Karten bieten wir zum kostenlosen und anonymen Download an. Alle für die Reise wichtigen Informationen wollen wir auch in Zukunft so anbieten können. Dank grosszügiger Spender, welche uns gelegentlich etwas Geld gespendet haben, war uns das bisher möglich. Mit einer kleinen Spende hilfst Du, dass wir die wichtigsten Informationen auch in Zukunft kostenlos weitergeben können. Mit den Spenden finanzieren wir unsere Internetplattform, halten sie aktuell und auf dem technisch richtigen Niveau. Vielen Dank für Deine Unterstützung.

Der Download läuft bereits, ganz ohne Spende !
PS: Falls der Download nicht startet: hier klicken

Guten Tag

Möchten Sie Ihr Hotel, Restaurant oder Ihren Shop am Etappenziel bewerben? Mehr Informationen dazu:

https://camino-europe.eu/de/l/l2/

Herzliche Grüsse
Ihr Camino Europe Team