Od słupa kilometrowego na przemyskim Rynku kierujemy się na zachód, w ul. Tadeusza Kościuszki, a następnie przez most im. Orląt Przemyskich do opactwa sióstr benedyktynek. Kontynuujemy wędrówkę przez dzielnicę Zasanie wzdłuż ul. 3 Maja oraz 29 Listopada. Stromym podejściem wspinamy się ul. Chrobrego na wzgórze Winna Góra, skąd z czarnym szlakiem fortecznym, obok fortu IX Bruner. Asfaltową drogą dochodzimy do skrzyżowania przy krucyfiksie gdzie znajduje się także słup kilometrowy: SANTIAGO DE COMPOSTELA - 4024 km. Dochodzimy do monasteru w Ujkowicach. Następnie ścieżką przez las do Maćkowic. Dalej szlak prowadzi przez Wolę Maćkowską, Wolę Rokietnicką do Rokietnicy.

Objazd dla rowerzystów

Od skrzyżowania z krucyfiksem przed Ujkowicami, zjeżdżamy przez wieś do drogi wojewódzkiej nr 881. Dalej kierujemy się na zachód do wsi Maćkowice.Drogą wojewódzką nr 881 przez wieś Kosienice dojeżdżamy do sąsiedniej Rokietnicy, gdzie ponownie spotykamy oznakowanie Drogi św. Jakuba Via Regia.

Trasa alternatywna przez Tuligłowy

Z Woli Rokietnickiej do Rokietnicy prowadzi alternatywny odcinek (6 km) przez sanktuarium Matki Bożej Dobrej Nadziei w Tuligłowych, oznakowany z inicjatywy Bractwa św. Jakuba w Przeworsku i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów.