Z Nowej Wsi Lubińskiej szlak kieruje się lokalną szosą na zachód do miejscowości Pogorzeliska, gdzie znajduje się poewangelicki, szachulcowy kościół św. Jacka o nietypowym wystroju wnętrza. Jego strop podtrzymuje jedna kolumna w kształcie drzewa palmowego. Z Pogorzelisk droga prowadzi na do Chocianowa z 15 hektarowym parkiem w stylu angielskim. Dominantą zaś rynku jest kościół św. Józefa. Po wyjściu z miasta wchodzimy w obszar Borów Dolnośląskich, w których pozostaniemy przez ponad 20 km. Pierwsze sześć z nich to tzw. Torflinia, która doprowadza do maleńkiej Nowej Kuźni, a następnie lokalną drogą do miejscowości Modła.

Tipp des Autors

    Brak noclegów w m. Modła – proponujemy je jednak w najbliższym sąsiedztwie: w Gromadce (poza szlakiem) oraz w Osłej (kolejne 7 km wzdłuż Drogi Dolnośląskiej).Możliwość zakupów i skorzystania z gastronomii istnieje w Chocianowie.Na tym etapie wędrujemy przez teren w dużej mierze zamieszkany przez Łemków przesiedlonych tu w czasie akcji „Wisła” (1948). Dlatego często możemy się natknąć (np. na wiejskich cmenatarzach) na napisy w języku ukraińskim.

Orte entlang des Weges

Nowa Wieś Lubińska – Pogorzeliska – Chocianów – Nowa Kuźnia – Modła

Dieser Download ist kostenlos
GPS-Tracks, Informationen und Karten bieten wir zum kostenlosen und anonymen Download an. Alle für die Reise wichtigen Informationen wollen wir auch in Zukunft so anbieten können. Dank grosszügiger Spender, welche uns gelegentlich etwas Geld gespendet haben, war uns das bisher möglich. Mit einer kleinen Spende hilfst Du, dass wir die wichtigsten Informationen auch in Zukunft kostenlos weitergeben können. Mit den Spenden finanzieren wir unsere Internetplattform, halten sie aktuell und auf dem technisch richtigen Niveau. Vielen Dank für Deine Unterstützung.

Der Download läuft bereits, ganz ohne Spende !
PS: Falls der Download nicht startet: hier klicken

Guten Tag

Möchten Sie Ihr Hotel, Restaurant oder Ihren Shop am Etappenziel bewerben? Mehr Informationen dazu:

https://camino-europe.eu/de/l/l2/

Herzliche Grüsse
Ihr Camino Europe Team