Ze wschowskiego historycznego centrum szlak wyprowadza przez furtę w murach obronnych. Następnie prowadzi ulicami Lipową i Matejki oraz przez park nad stawami do Przyczyny Górnej. W granicach wsi skręca w lewo w drogę polną do Konradowa na obszar należący dawniej do głogowskiego klasztoru klarysek. Można natrafić tu na liczne kapliczki i figury świętych umiejscowione wzdłuż szlaku oraz dwa średniowieczne krzyże pokutne. W Konradowie przy kościele św. Jakuba znajduje się zadaszona wiata dla pielgrzymów. Dalej drogą polną do Zamysłowa, a potem wśród alei drzew i przez kompleks leśny do Wilkowa. W Kluczach skręcamy w lewo w kierunku wałów przeciwpowodziowych i dalej wzdłuż Odry szlak prowadzi do Głogowa.

Pielgrzymi rowerowi powinni się przygotować na trudniejszy, choć bardzo malowniczy odcinek polny między Konradowem a Zamysłowem; łatwiejszą trasą alternatywną jest droga przez Kandlewo. Trudny będzie też szlak od Zamysłowa do Wilkowa przez kamienisty odcinek śródpolny oraz piaszczysty odcinek leśny. Alternatywna trasa prowadzi przez Golę. Również odcinek z Kluczy do Głogowa prowadzący wzdłuż wałów można ominąć kierując się drogą na Serby. 

 

Tipp des Autors

Z Głogowa można kontynuować wędrówkę do Zgorzelca Dolnośląską Drogą św. Jakuba, która znakowana jest tym samym wzorem muszli, co Droga Wielkopolska.

Orte entlang des Weges

Wschowa - Przyczyna Górna – Konradowo – Zamysłów – Wilków – Klucze - Głogów

Dieser Download ist kostenlos
GPS-Tracks, Informationen und Karten bieten wir zum kostenlosen und anonymen Download an. Alle für die Reise wichtigen Informationen wollen wir auch in Zukunft so anbieten können. Dank grosszügiger Spender, welche uns gelegentlich etwas Geld gespendet haben, war uns das bisher möglich. Mit einer kleinen Spende hilfst Du, dass wir die wichtigsten Informationen auch in Zukunft kostenlos weitergeben können. Mit den Spenden finanzieren wir unsere Internetplattform, halten sie aktuell und auf dem technisch richtigen Niveau. Vielen Dank für Deine Unterstützung.

Der Download läuft bereits, ganz ohne Spende !
PS: Falls der Download nicht startet: hier klicken

Guten Tag

Möchten Sie Ihr Hotel, Restaurant oder Ihren Shop am Etappenziel bewerben? Mehr Informationen dazu:

https://camino-europe.eu/de/l/l2/

Herzliche Grüsse
Ihr Camino Europe Team