Po wyjściu z sanktuarium w Powsinie idziemy do Bielawy, dalej zaś kierujemy się do Konstancina-Jeziornej. Następnie idąc przez Chojnowski Park Krajobrazowy udajemy się do miejscowości Borowina, następnie dochodzimy do Baniochy. Z Baniochy idziemy do Wilczynka, gdzie znów wchodzimy na Trakt Królewski – starą drogę z Czerska do Warszawy. Dochodzimy do miejscowości Ługówka, skąd czerwonym szlakiem pieszym kierujemy się w stronę Góry Kalwarii, założonej w XVII w. przez bp. Stanisława Wierzbowskiego jako Nowa Jerozolima. Po wejściu do miejscowości mijamy stary kirkut. Z Marianek idziemy w kierunku rynku, gdzie znajdują się dwa kościoły: pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz pobernardyński pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. 

Tipp des Autors

Odcinek z Powsina do Góry Kalwarii można przebyć drogą alternatywną (24 km). Z Bielawy należy wejść na wał przeciwpowodziowy rzeki Jeziorki. Idąc nad Jeziorką można podziwiać panoramę Warszawy. Przy ujściu Jeziorki do Wisły należy wejść na wał wiślany, którym idąc wzdłuż królowej polskich rzek, dojdziemy do Góry Kalwarii. Uwaga: po drodze nie ma sklepów oraz miejsc do odpoczynku.

Orte entlang des Weges

Warszawa – Borowina – Baniocha – Wilczynek – Ługówek – Góra Kalwaria

Dieser Download ist kostenlos
GPS-Tracks, Informationen und Karten bieten wir zum kostenlosen und anonymen Download an. Alle für die Reise wichtigen Informationen wollen wir auch in Zukunft so anbieten können. Dank grosszügiger Spender, welche uns gelegentlich etwas Geld gespendet haben, war uns das bisher möglich. Mit einer kleinen Spende hilfst Du, dass wir die wichtigsten Informationen auch in Zukunft kostenlos weitergeben können. Mit den Spenden finanzieren wir unsere Internetplattform, halten sie aktuell und auf dem technisch richtigen Niveau. Vielen Dank für Deine Unterstützung.

Der Download läuft bereits, ganz ohne Spende !
PS: Falls der Download nicht startet: hier klicken

Guten Tag

Möchten Sie Ihr Hotel, Restaurant oder Ihren Shop am Etappenziel bewerben? Mehr Informationen dazu:

https://camino-europe.eu/de/l/l2/

Herzliche Grüsse
Ihr Camino Europe Team