Z północnego narożnika Rynku Głównego w Krakowie wychodzimy ul. Sławkowską (i po 70 km rzeczywiście dotrzemy do Sławkowa) i dalej Długą bez oznakowania; pojawia się ono dopiero po wyjściu ze śródmieścia. Dalej idziemy ul. Śląską i Władysława Łokietka, która doprowadza do Parku Krowoderskiego. Od tego miejsca powinniśmy widzieć oznakownie szlaku, które pokrywa się z czerwonym Szlakiem Orlich Gniazd. Przez przedmieścia Krakowa docieramy do Giebułtowa, a za Prądnikiem Korzkiewskim wchodzimy na teren Ojcowskiego Parku Narodowego. Mijamy Ojców i po niecałych 3 km docieramy na Grodzisko.

Tipp des Autors

Trasę można zacząć także z pętli tramwajowej Krowodrza Górka, gdzie zaczyna się szlak Orlich Gniazd.

Pielgrzymi rowerowi mogą wyjechać z Ojcowa główną drogą asfaltową wzdłuż potoku Prądnik (obok kaplicy na wodzie) w kierunku Grodziska. Na Grodzisko prowadzi wąska ścieżka stromym zboczem. Rowerem można tu dojechać objadem skręcając nieco wcześniej na skrzyżowaniu w kierunku Skały i następnie w lewo na Grodzisko.

Orte entlang des Weges

Kraków – Giebułtów - Prądnik Korzkiewski - Ojców

Dieser Download ist kostenlos
GPS-Tracks, Informationen und Karten bieten wir zum kostenlosen und anonymen Download an. Alle für die Reise wichtigen Informationen wollen wir auch in Zukunft so anbieten können. Dank grosszügiger Spender, welche uns gelegentlich etwas Geld gespendet haben, war uns das bisher möglich. Mit einer kleinen Spende hilfst Du, dass wir die wichtigsten Informationen auch in Zukunft kostenlos weitergeben können. Mit den Spenden finanzieren wir unsere Internetplattform, halten sie aktuell und auf dem technisch richtigen Niveau. Vielen Dank für Deine Unterstützung.

Der Download läuft bereits, ganz ohne Spende !
PS: Falls der Download nicht startet: hier klicken

Guten Tag

Möchten Sie Ihr Hotel, Restaurant oder Ihren Shop am Etappenziel bewerben? Mehr Informationen dazu:

https://camino-europe.eu/de/l/l2/

Herzliche Grüsse
Ihr Camino Europe Team