Etap prowadzi przez Kotlinę Jeleniogórską z jej kompleksami pałacowo-parkowymi (w trasie mija pałace Bukowiec, Mysłakowice i Paulinum) oraz z miastem Jelenia Góra, a następnie przez malowniczy przełom Bobru należący od Parku Krajobrazowego Dolina Bobru.

Po wyjściu z Mysłakowic, za kościołem w Łomnicy, wchodzimy na ścieżkę pieszo-rowerową do Jeleniej Góry. Przez centrum miast przechodzimy deptakiem, czyli ul. 1 Maja i Konopnickiej, od kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego (pierwotnie ew. Kościół Łaski). Za przejściem podziemnym pod obwodnicą miasta ścieżka pieszo-rowerowa wprowadza do malowniczego Borowego Jaru, gdzie znajduje się zakątek nazywany Końcem Świata, a także schronisko „Perła Zachodu”. W Siedlęcinie warto odwiedzić średniowieczną rycerską wieżą mieszkalną z wyjątkowymi XIV-wiecznymi malowidłami legendy o królu Arturze i Lancelocie z Jeziora.

Za Siedlęcinem szlak nadal prowadzi brzegiem (prawym) Bobru i po 4 km dochodzi do miejscowości Wrzeszczyn i znajdującej się tam zapory i elektrowni wodnej.

Tipp des Autors

W Jeleniej Górze warto zakupić prowiant, bowiem kolejna możliwość zakupów będzie jest dopiero po ponad 30 km w Lubomierzu.

Większość trasy prowadzi droga rowerowymi; nieco trudniejsze odcinki dla rowrzystów to ok. 1 km od wyjścia z praku krajobrazowego w Bukowcu oraz odcinek między Siedlęcinem a Wrzeszczynem. Miejscami bezpieczniej jest poprowadzić rower.

Orte entlang des Weges

Bukowiec – Mysłakowice – Łomnica – Jelenia Góra – Siedlęcin - Wrzeszczyn

Dieser Download ist kostenlos
GPS-Tracks, Informationen und Karten bieten wir zum kostenlosen und anonymen Download an. Alle für die Reise wichtigen Informationen wollen wir auch in Zukunft so anbieten können. Dank grosszügiger Spender, welche uns gelegentlich etwas Geld gespendet haben, war uns das bisher möglich. Mit einer kleinen Spende hilfst Du, dass wir die wichtigsten Informationen auch in Zukunft kostenlos weitergeben können. Mit den Spenden finanzieren wir unsere Internetplattform, halten sie aktuell und auf dem technisch richtigen Niveau. Vielen Dank für Deine Unterstützung.

Der Download läuft bereits, ganz ohne Spende !
PS: Falls der Download nicht startet: hier klicken

Guten Tag

Möchten Sie Ihr Hotel, Restaurant oder Ihren Shop am Etappenziel bewerben? Mehr Informationen dazu:

https://camino-europe.eu/de/l/l2/

Herzliche Grüsse
Ihr Camino Europe Team