Od bazyliki oo. bernardynów ruszamy ul. Sokoła i ul. ks. Józefa Jałowego do kościoła Chrystusa Króla. Za kościołem bł. Karoliny Kózkówny szlak prowadzi w kierunku ogródków działkowych przez osiedle Pustki, a dalej przez Kielanówkę, ul. Błękitne Wzgórze, razem ze znakami niebieskiego szlaku rowerowego. Przechodzimy ulicą Leśne Wzgórze , a następnie drogą gruntową wśród łąk dochodzimy do Bzianki. Za kościołem ulica św. Jakuba, po której także prowadzi szlak. Szlak dalej prowadzi do Iwierzyc i na wzgórze z krzyżem milenijnym w Sielcu. Dalej do Zagorzyc i Góry Ropczyckiej.

 Objazd dla rowerzystów

 Od krzyża jubileuszowego jedziemy utwardzoną drogą za znakami szlaku rowerowego do najbliższego skrzyżowania. Przy posesji nr 113 A skręcamy w lewo i wspinamy się drogą asfaltową na wzgórze 279 m n.p.m. (przysiółek Dział). Ze wzniesieniazjeżdżamy w dolinę rzeki Budzisz do wsi Zagorzyce (Zagorzyce Dolne), gdzie na skrzyżowaniu dróg napotykamy znaki Drogi św. Jakuba.

W Zagorzycach od kapliczki św. Jakuba drogą asfaltową jedziemy w kierunku północnym razem z czerwonymi znakami szlaku rowerowego. Na najbliższym skrzyżowaniu dołącza zielony szlak rowerowy. Podjeżdżamy na wzniesienie mijając po prawej stronie cmentarz komunalny. Oba szlaki prowadzą do centrum wsi Góra Ropczycka.